Cele 22 de aplicaţii pe care utilizatorii Android trebuie să le şteargă de urgenţă din telefon

Când a fost ultima oară când ţi-ai făcut curat printre aplicaţiile din telefon? Probabil ar fi timpul să o faci acum.

Utilizatorii de terminale cu Android trebuie să îşi şteargă mai multe aplicaţii din telefoane şi tablete. Vorbim despre aplicaţii care au fost folosite într-un sistem de fraudă prin click-uri, notează britanicii de la Daily Post.

Cele 22 de aplicaţii de Android s-au regăsit atât pe Google Play Store, cât şi pe site-ul independente şi au provocat de la facturi uriaşe lunare la telefon până la limitarea rezistenţei bateriei dispozitivelor pe care erau instalate.

Iată care sunt aceste aplicaţii sunt:

  • Sparkle FlashLight – com.sparkle.flashlight
  • Snake Attack – com.mobilebt.snakefight
  • Math Solver – com.mobilebt.mathsolver
  • ShapeSorter – com.mobilebt.shapesorter
  • Tak A Trip – com.takatrip.android
  • Magnifeye – com.magnifeye.android
  • Join Up – com.pesrepi.joinup
  • Zombie Killer – com.pesrepi.zombiekiller
  • Space Rocket – com.pesrepi.spacerocket
  • Neon Pong – com.pesrepi.neonpong
  • Just Flashlight – app.mobile.justflashlight
  • Table Soccer – com.mobile.tablesoccer
  • Cliff Diver – com.mobile.cliffdiver
  • Box Stack – com.mobile.boxstack
  • Jelly Slice – net.kanmobi.jellyslice
  • AK Blackjack – com.maragona.akblackjack
  • Color Tiles – com.maragona.colortiles
  • Animal Match – com.beacon.animalmatch
  • Roulette Mania – com.beacon.roulettemania
  • HexaFall – com.atry.hexafall
  • HexaBlocks – com.atry.hexablocks
  • PairZap – com.atry.pairzap

Din nefericire, cele 22 de aplicaţii au fost descărcate, în total, de 22 de milioane de ori de către utilizatori din toată lumea.

Articol preluat de pe jurnalulph.ro:

https://jurnalulph.ro/tech/43633-cele-22-de-aplicatii-pe-care-utilizatorii-android-trebuie-sa-le-stearga-de-urgenta-din-telefon.html

 

 

Please follow and like us:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.