Listele candidaţilor la alegerile parlamentare 2016, judeţ cu judeţ

Gândul vă prezintă listele candidaţilor la alegerile parlamentare din 11 decembrie 
BUCUREŞTI
Lista PSD Bucureşti pentru Camera Deputaţilor
1. Gabriel Petrea (liderul TSD)
2. Carmen Moldovan
3. Georgian Pop
4. Oana Florea
5. Varză Mihăiţă
6. Diana Tuşa
7. Chiriţă Dumitru
8. Beatrice Tudor
9. Pleşoianu Liviu
10. Furtună Mirela
11. Manole Florin
12. Aida Crăceru
13. Necula Ciprian
14. Gabriela Podaşcă
15. Geantă Daniel
16. Botoianu Daniel
17. Bărbuceanu Bogdan
Lista PSD Bucureşti pentru Senat
1. Ecaterina Andronescu
2. Şerban Nicolae
3. Robert Cazanciuc
4. Mihnea Costoiu
5. Ionuţ Vulpescu
6. Graţiela Drăgichi
7. Vasile Gherasim
Lista PNL Bucureşti pentru Camera Deputaţilor
1. Adriana Săftoiu (politician)
2. Eugen Nicolăescu (doctor în Ştiinţe Economice)
3. Ovidiu Raeţchi (politolog, scriitor)
4. Cristina Trăilă (avocat)
5. Florin-Alexandru Alexe (economist)
6. Sulfina Barbu (inginer geolog)
7. Marius Vintilă (economist)
Lista PNL Bucureşti pentru Senat
1. Leon Dănăilă Medic (academician)
2. Florin Câtu (economist)
3. Hildegard Helene Brandl (arhitect)
Lista PMP Bucureşti pentru Camera Deputaţilor
1. Valeriu Steriu
2. Eugen Tomac
3. Vasile Ştefănescu
4. Ştefan-Viorel Florescu
5. Costin Sebastian Moise
6. Răzvan Rotaru
Lista PMP Bucureşti pentru Senat
1. Traian Băsescu
2. Radu-Mihai Cristescu
3. Gheorghiţă-Liviu Goncea
4. Ştefan-Ion Vlaston
5. Ioan Gherghină
6. Constantin Strugaru
7. Ion-Cristinel Marian
Lista USR Bucureşti pentru Camera Deputaţilor
1. Nicuşor Dan
2. Cristian Ghinea
3. Cristian Seidler
4. Oana Bîzgan-Gayral
5. Matei Dobrovie
6. Claudiu Năsui
7. Cristina Prună
Lista USR Bucureşti pentru Senat 
1. Vlad Alexandrescu
2. Cristian Ghica
3. Florina Presadă
4. Silvia Dinică
5. Catrinel Trofin
6. Irina Wagner
7. Andreea Vasilescu
Lista UDMR Bucureşti pentru Camera Deputaţilor
1. Birtalan József
2. Lukács Renáta
3. Demeny Mihai
4. Szebeni Bendeguz
5. Trif Olga-Maria
Lista UDMR Bucureşti pentru Senat
1. Budai Richard-Tiberius
2. Kovacs Hermina
3. Szebeni Klára
4. Baróti Judit
5. Bencze József
ALBA 
Lista PSD Alba pentru Camera Deputaţilor
1.Ioan Dîrzu
2.Cornel Suciu
3. Gheorghe Damian
4.Marcela Dărămuş
5.Horaţiu Clepan
6. Gabriel-Dan Bărbuleţ
7. Aurel Costică Ispas
Lista PSD Alba pentru Senat
1.Valer Daniel Breaz
2. Ioan Călin Andreş
3.Cornel Murg
4.Elena Aron
Lista PNL Alba pentru Camera Deputaţilor
1. Florin Claudiu Roman (economist, 42 de ani)
2. Corneliu Olar (jurist, 57 de ani)
3. Claudiu Vasile Răcuci (inginer, 45 de ani)
Lista PNL Alba pentru Senat
1. Alexandru Pereş (inginer agronom, 64 de ani)
Lista ALDE Alba pentru Camera Deputaţilor
1. Josan Mihai-Horatiu
2. Bora Gheorghe
3. Herlea Dacian
4. Spatariu Nadia-Maria
5. Arion Cosmin
6. Demenic Daniel
7. Popescu Marius-Ciprian
Lista ALDE Alba pentru Senat
1. Rusu Daniel-Gheorghe
2. Oprea Maria-Elena
3. Forda Onoriu-Pompiliu
4. Mărginean Daniel
Lista PMP Alba pentru Camera Deputaţilor
1. Clement Negruţ
2. Fănel-Bucurel Boncea
3. Gheorghe-Iustin Petrean
4. Angela Moldovan
5. Paul-Lucian Hariton
6. Lucian-Simion Panţa
7. Dorel-Valer Corcheş
Lista PMP Alba pentru Senat
1. Traian Nicolae Ursaleş
2. Vasile Sorin
3. Barstan Filofteia
4. Florea Emil
Camera Deputaţilor
Lista USR Alba pentru Camera Deputaţilor
1.Christian Schuster
2. Beniamin Todosiu
3. Constantin Grosu
4. Ioana Raveca Gordeş
5. Ioan Emil Cetean
6. Gheorghe Bogdan
Lista USR Alba pentru Senat
1.Eugen Ioan Cornea
2. Ioana Mihaela Todoca
Lista UDMR Alba pentru Camera Deputaţilor
1. Vincze Andrei
2. Ladányi Árpád-Csaba
3. Szőcs Ildico
Lista UDMR Alba pentru Senat
1. Lörincz Helga
2. Pálosy János
ARAD
Lista PSD Arad pentru Camera Deputaţilor
1. Dorel Căprar
2. Florin Tripa
3. Adrian Todor
4. Cristian Videscu
5. Florina Vasilescu
6. Marius Sulincean
7. Dan Pocrişer
8. Cecilia Irimie
9. Alexandru Tăşedan.
Lista PSD Arad pentru Senat
1. Mihai Fifor
2. Gheorghe Furău
3. Ioan Vodicean
4. Daciana Gianina Ignuţa
5. Ioan Herbei.
Lista PNL Arad pentru Camera Deputaţilor:
1. Glad-Aurel Varga
2. Eusebiu-Manea Pistru-Popa
3. Boghicevici Claudia Boghicevici
4. Ovidiu-Sergiu Bîlcea
Lista PNL Arad pentru Senat
1. Cristina Ioan
2. Ion Şcheanu
Lista ALDE Arad pentru Camera Deputaţilor
1. Calimente Mihăiţă
2. Dihel Mariana Daniela
3. Vasii Nicolae
4. Şimon Ioan Dan
5. Stoica Valentin Cristian
6. Tuturici Ioan Liviu
7. Magda Marius Mihai
8. Lucoaie Ionică Marcel
9. Junjan Marioara
Lista ALDE Arad pentru Senat
1. Galiş Florin
2. Mădăluţă Ramona Carmen
3. Trifon Daniel
4. Onel Alexandru Fica Mircea
Lista PMP Arad pentru Camera Deputaţilor
1.Florin Remeţan
2. Ramona Rus
3. Camelia Eugenia Craivan
4. Alexandru Vlasiu
5. Mircea Iştoc
6. Edith Lengyel
7. Ioan Cordoş
8. Ionela Maria Muntean
9. Ciprian-Ioan Matica
Lista PMP Arad pentru Senat
1.Silviu Sorin Dimofte
2.Petru Gherman
3. Aurica Margea
4. Alexandru Paul
5. Pasc Nicu Stanciu
Lista USR Arad pentru Camera Deputaţilor
1. Vlad Sergiu-Cosmin
2. Sfărăilă Dan-Mihai
3. Stan Ion
4. Costea Ioan-Cătălin
5. Cotos Elena
6. Răpcău Daniel-Ioan
7. Rus-MiţcoIoan-Dorin
8. Preda Ovidiu-Alin
9. Barz Marius-Costel
Lista USR Arad pentru Senat
1. Wiener Adrian
2. Postăveanu Vasile-Bogdan
3. Stana Carmen-Maria
4. Vornicu Ciprian
5. Ciobanu Elena-Simona
Lista UDMR Arad pentru Camera Deputaţilor
1. Farago Petru
2. Bognar Levente-Grigorie
3. Sipos György
4. Haász Tiberiu
5. Kovacs Emeric
Lista UDMR Arad pentru Senat
1. Király András-György
2. Cziszter Kálmán-András
3. Korondi-Józsa Erica
4. Erdős Valentin
5. Papp Atila-Iosif
 ARGEŞ

Citeste continuarea pe gandul.info:

Please follow and like us:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.